Een nieuwe start maken

De zomervakantie ligt weer achter ons, en zoals elk jaar maken we begin september weer een start met het nieuwe seizoen van de Martinidiensten. Eenieder is (weer) van harte welkom in de Groninger Martinikerk op zondagochtend om 11:30 uur. Voorganger in de viering van zondag 6 september 2026 is Sybrand van Dijk. Verder werken mee organist Henk de Vries en een viertal voorzangers (Aly Jellema, Martin de Bruijn, Fred Blaauw en Bert Ballast) om de gemeentezang te ondersteunen.

Een nieuwe start maken, dat zou je ook kunnen zien in relatie tot de thematiek van deze eerste viering in het nieuwe seizoen. Het gaat over zonde en de mogelijkheid om tot inkeer te komen, om de weg ten leven opnieuw terug te vinden. Als iemand een misstap heeft begaan, hoeft dat nog niet het einde te betekenen. Het is mogelijk om opnieuw op het rechte pad te komen, eventueel stapsgewijs. Zowel het profetenboek Ezechiël als het evangelie volgens Mattheüs bieden handreikingen. Als iemand tegenover jou zondigt, spreek hem of haar er op aan, eerst onder vier ogen, haal er daarna indien nodig twee of meer getuigen bij, en leg het vervolgens voor aan de gemeente als geheel.

► Download hier alvast de liturgie.

► De viering wordt zondagochtend vanaf 11:30 uur live gestreamd via het Kerkdienst-gemist kanaal van de Protestantse Wijkgemeente, en ook na afloop kun je de dienst daar terugkijken.

De bestemming van de diaconale collecte van deze week wordt tijdens de viering bekendgemaakt en toegelicht, de uitgangscollecte is zoals gewoonlijk voor de instandhouding van de Martinidiensten. Om aan de uitgangscollecte bij te dragen kun je de QR-code gebruiken, die je vindt in de liturgie op pagina 17. Voor de diaconale collecte was de QR-code helaas niet op tijd beschikbaar om in de liturgie af te drukken, maar er komt een geprint exemplaar op de tafel bij de uitgang te liggen. Of doneer contant, dat kan natuurlijk ook!

Tenslotte willen we alvast de viering van zondag 4 oktober 2026 onder de aandacht brengen: op Werelddierendag sluit het gekozen thema aan bij Franciscus van Assisi. Het is een viering met Eeke Scheweer, naar aanleiding van het boek dat hij over Franciscus heeft geschreven. De viering vindt plaats in de Pepergasthuiskerk om 10:30 uur, in plaats van in de Martinikerk om 11:30 uur.