Laat mij maar zingen zolang als het kan

Op de zondag na Pasen zingt de vreugde van het Paasfeest nog duidelijk na. Traditioneel wordt het feest van de Opstanding dan ook pas op deze zondag afgesloten, de zondag met de naam Quasimodo Geniti (d.w.z. “als nieuwgeboren kinderen”), die ook Beloken Pasen wordt genoemd (het woord beluiken betekent besluiten of afsluiten).

Laat mij maar zingen, dat zijn de woorden waarmee Huub Oosterhuis zijn hertaling van Psalm 146 begint. Woorden die we maar het beste ter harte kunnen nemen, want samen zingen versterkt de onderlinge verbondenheid, verhoogt de vreugde en bevordert de lang verwachte vrede. De vrede die ook Jezus zijn leerlingen toewenst, als hij na de opstanding aan hen verschijnt. Die vrede blijven wij ook zondag na zondag elkaar toewensen.

In de woorden die we zingen, klinkt ook af en toe een kritische noot door, over wat we in de wereld om ons heen zien gebeuren en wat beter kan en moet. In een vorige viering met voorganger Jaap Koopmans (hier terug te lezen) zongen we al een lied met daarin woorden als: Voor hen die ons regeren (…) bidden wij om ootmoed en verstand, dat zij het recht bewaren. (…) Dat zij ook zullen dragen de zwakken in de poort. (…) Wij bidden ook om vrede, de aftocht van geweld. Hetzelfde lied zingen we deze zondag opnieuw. Luister naar de stem van Wijsheid, want als dat woord kiemt en uitgroeit, vinden recht en trouw elkaar. Dan baant Wijsheid het pad naar vrede.

Van harte welkom dus in deze viering op zondag 12 april 2026 om 11:30 uur in de Groninger Martinikerk. Met voorganger Jaap Koopmans en pianist Jan de Roos. Zingen doen we uiteraard samen maar de voorzangers Bert Ballast, Fred Blaauw, Maarten van Damme en Joop Hoexum nemen hierin het voortouw.

► Download hier alvast de liturgie.

► De viering wordt zondagochtend vanaf 11:30 uur live gestreamd via het Kerkdienst-gemist kanaal van de Protestantse Wijkgemeente, en ook na afloop kun je de dienst daar terugkijken.

De bestemming van de diaconale collecte is deze week Zonnewending, de uitgangscollecte is voor de instandhouding van de Martinidiensten. Om hieraan bij te dragen kun je de QR-codes gebruiken, die je vindt in de liturgie op pagina 16.